Ubytování v Prosiměřicích

Městys Prosiměřice se nachází asi 14 km severně od Znojma při cestě na Moravský Krumlov.

Základní informace

  • Do areálu fary v Prosiměřicích vjedete nebo vejdete červenými dřevěnými vraty z návsi městyse Prosiměřice: vlevo od kostela sv. Jiljí okolo zelené budovy obchodu s potravinami.
  • Do budovy fary se vchází přes asi devítimetrovou verandu, ve které jsou lavice, které slouží v zimě i jako lednička, protože na verandě se netopí. Když se otevřou dveře z verandy do fary, objeví se maličká "vstupní hala". Doprava vedou dveře do dvou malých pokojíků, rovně projdete okolo spížky a skladu uklízecích potřeb do klenuté místností, kde se nachází stolní fotbal. Vpravo je pak klenutá jídelna a vlevo se jde k záchodům a sprchám. Vlevo ze vstupní haly se jde do kuchyně, za kterou je větší pokoj se čtyřmi postelemi. Z kuchyně se dá také vejít do koupelny a k záchodu. ze vstupní haly vede také mírně zatočené schodiště do 1. patra. Vpravo od schodů se vchází do dvou pokojů s celkem 12 postelemi z chodby v prvním poschodí je dále vchod do kaple nebo velké společenské místnosti a ještě do jednoho pokoje s 9 postelemi a do dalších se čtyřmi postelemi.
  • V areálu fary je zatravněný prostor na parkování aut, na hry nebo na postavení stanů a také ohniště. Koupaliště se nachází v Želeticích a v Banticích. Les najdete v Těšeticích.
  • Podtrženo a sečteno: fara disponuje celkem 31 převážně novými postelemi, rozmístěnými v šesti pokojích. Má 3 sprchy, 6 záchodů, 8 umyvadel. V kuchyni je plynový sporák, lednička, veškeré nádobí, jar, utěrky. V zimě se fara vytápí plynovým kotlem a ve dvou místnostech dá se zatopit také v kamnech.
  • Cena za pronájem je 80,- Kč za osobu a noc a spotřebovaná energie se platí zvlášť (15,- Kč za 1 m3 plynu.)

Faru lze zamluvit na telefonu nebo mailem: jindrichcoupek@seznam.cz

731 402 652

Římskokatolická farnost Prosiměřice

Prosiměřice 93
671 61 Prosiměřice
IČO: 49439995
 

Otec Jindřich

e-mail: jindrichcoupek@seznam.cz
mobil: 731 402 652

 

Zajímavé odkazy